Élmény és tanulás

Nyári táborok

Illusztráció
Lássuk a diabéteszt!

Lássuk a diabéteszt!

A Nemzetközi Diabétesz Szövetség (IDF) az idei Diabétesz Világnap kapcsán a cukorbetegség szemszövődményeire hívja fel a figyelmet.

 Tovább
Érezze biztonságban magát és szeretteit!

Érezze biztonságban magát és szeretteit!

A mai modern, rohanó világban sajnos nincs időnk és lehetőségünk vigyázni egymásra. Sajnos egyre több az idősek kárára elkövetett bűncselekmény, és sajnos mindennapossá vált, hogy egy utcán rosszul lett betegen átlépnek a járókelők… A családok a munkájuk vagy a földrajzi távolság miatt nem tudnak mindig az idős családtagjaikkal lenni, állandóan felügyelni őket, mégis szeretnék biztonságban tudni szüleiket, nagyszüleiket. Ezen problémákra kínál megoldást az SOS 911 szolgáltatása, melyről Dr. Boldizsár Tamás tulajdonossal beszélgettünk.

 Tovább
Bőrelváltozások

Bőrelváltozások

A bőr állományát három fontos réteg alkotja: a hám, az irha és a bőralja. A hámréteg kizárólag csak sejtekből, speciális laphámsejtekből áll, amelyek érési…
 Tovább
Több beteg alaposabb vizsgálatára lesz lehetőség

Ewing-tesztert kapott a Tolna megyei Neuropátia Centrum

Több beteg alaposabb vizsgálatára lesz lehetőség

A Wörwag Pharma Ewing-teszter adományozásával támogatta a Tolna Megyei Önkormányzat Balassa János Kórházában működő Nyugat-magyarországi Neuropátia Centrum működését. Az Ewing-teszter a cukorbetegség egyik legveszélyesebb szövődményének, a szív- és érrendszert érintő autonóm neuropátiának a szűrését könnyíti meg.

 Tovább
Én és nem fertőző betegségem

Én és nem fertőző betegségem

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) Én és nem fertőző betegségem címmel weblapot indított, ahol bárki tanúságot tehet saját cukorbetegsége, rákos megbetegedése…
 Tovább
Jelen (időben) lenni

Jelen (időben) lenni

Szerző: Bóta Tímea

Az utóbbi időben egyre népszerűbb téma a mindfulness, azaz a tudatos jelenlét pszichológiája. Fókuszba kerülését minden bizonnyal komolyan befolyásolta az a boldogság-pszichológiai hullám, ami nagyon leegyszerűsítve azt mondja, hogy ha valamit nagyon akarsz, akkor azt eléred. Gazdagság, siker, egészség – csak rajtad múlik. Ha nem éred el, akkor nem akartad igazán. Tisztán látszik, hogy – eredeti szándéka ellenére – mennyire frusztráló lehet ez.
A tudatos jelenlét pszichológiája részben válasz erre is. Az elmélet központi gondolata ugyanis az, hogy adott helyzetben elvárásmentesen, nyitottan legyünk jelen. Ne akarjunk sem boldogok, sem ellazultak, sem gazdagok, sem vonzók lenni, hanem figyeljük meg azt, ami van. Ez a figyelem mindig az adott pillanatra vonatkozik, lehetőség szerint pedig ítélkezésmentes, leíró jellegű. Ebben az állapotban mindig van kíváncsiság arra a bármire, ami jön. Ez tulajdonképpen az elfogadása annak, hogy bizonyos esetekben nem nálunk van a kontroll. Netán éppen milyen jó, hogy adott pillanatban nem nálunk van a kontroll.

 Tovább
Szemétügy!

Szemétügy!

Szerző: Dr. Strényer Ferenc

A Diabetes lap Facebook-közösségéhez érkezett egy kérdés, amely a lap létezése óta (27 éve!) rendszeresen fel-felmerül, bizonyítva, hogy 27 éve nincs megoldás. (Sajnos, most sincs!)

 Tovább
Értük bármit

Értük bármit

Szerző: Kovács Áron

Ez most nagyon gyorsan elszaladt… Mármint a nyár. Egyre gyorsabban szalad, ahogy múlnak az évek. A fiam ma kezébe vette az arcomat, és fürkészte az őszülő borostámat…
 Tovább
Egy ácsmester visszanéz

Joslin-díjasaink

Egy ácsmester visszanéz

– Apám is ácsmester volt, meg én is, 10-15 méteres magasságokban zsaluztunk, a cukorbetegségem nem gátolt a munkámban. Voltak baleseteim, a gyalugép elvitte a kezem, az ujjamat úgy kellett zsebkendőben az orvoshoz vinni, de visszavarrták…
 Tovább
Hidratációs index

Az egyes italok folyadékpótlásban játszott szerepe

Hidratációs index

Normál körülmények között egy átlagos nap során a szervezet folyadékegyensúlya ingadozik ugyan, de a 24 órás cikluson belül rendszerint visszatér ugyanarra a pontra, ahonnan elindult…
 Tovább
 

A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!